خرید DVD آموزشی

بهترین رشته ی فنی و حرفه ای کدوم رشته است ؟

بهترین رشته فنی حرفه ای که هم از نظر بازار کار مناسب باشه و هم از نظر درآمد مناسب باشه رو کامل توی ویدئوی زیر توضیح دادم .

مقدمه

همینطور که میدونید شما برای اینکه وارد هر رشته ای بشید ابتدا نیاز دارید که دوره های ابتدایی اون رشته رو بگذرونید برای مثال شما برای پزشک شدن ابتدا باید داخل دبیرستان رشته تجربی بخونید و بعد از اون کنکور تجربی بدید و با توجه به رتبه و رشته ای که انتخاب کرده اید در زیرشاخه تجربی وارد یک دانشگاه پزشکی بشید و به همین ترتیب سایر مراحل رو ادامه بدید ، دقیقا توی رشته ی تعمیرات لوازم خانگی و بطور کلی بهترین رشته فنی حرفه ای هم به همینصورته و شما باید از مقدماتی حالت ممکن اون رشته شروع کنید .

داستان خودم

برای مثال خود من ابتدا وارد هنرستان فنی و حرفه ای شدم و در رشته ی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی تحصیل کردم ، چونکه رشته تاسیسات بقول معروف مادر سایر رشته های فنی هست ، داخل این رشته من با الکترونیک ، برق قدرت ، انواع الکتروموتورها ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برقی ، تاسیسات حرارتی و تاسیسات برودتی بطور تقریبا کاملی آشنا شدم و زمانی که شما یک سیستم رو درک کنید خیلی راحت هر دستگاهی رو میتونید تعمیر کنید چونکه کل قطعاتی که داخل هر وسیله ای میتونید پیدا کنید درواقع تمام قطعات و موضوعاتی هست که در رشته ی تاسیسات هنرستان فنی و حرفه ای یاد میگیرید ، پس هرچیزی هست همان هایی هست که در این رشته آموزش میبینید و اگر که ذهنیت فنی داشته باشید به طرز شگفت انگیزی رشد میکنید و هر دستگاهی رو میتونید تعمیر کنید ، بعد از گذشت دوره هنرستان چندماهی در یکی از نمایندگی های خدمات پس از فروش شرکت بوتان کارآموزی کردم و چون اکثر سیستمهای تاسیساتی رو میشناختم و پکیج شوفاژ دیواری ام یکی از همان سیستمها بود درک سیستم کارکرد دستگاه پکیج برام راحت شد ، درواقع من به هرکسی که میخوهد وارد یکی از رشته های فنی حرفه ای بشه پیشنهاد میدم اگر سنش کم هست و قبل دبیرستان هست و به رشته های فنی علاقه مند هست ، توجه بفرمایید عرض میکنم علاقه مند هست نه بخاطر پول بلکه بخاطر علاقه چون اگر بخاطر پول وارد این رشته فنی بشید بعدها مشکلات و سختی هایی که توی کار هست از جمله بیکاری های متعدد در فصل گرما ، اذیت کردن های مالی برخی از مشتریان و… باعث سرد شدنش از کار و عدم پیشرفتش میشه ، هرکسی علاقه مند هست واقعا وارد رشته فنی تاسیسات حرارتی و برودتی بشه و آینده ی خودش رو بسازه بنظر من این رشته بهترین رشته فنی حرفه ای هست.

بعد از هنرستان باید چه کار کنیم ؟

حالا در هر دو صورت چه شما هنرستانی بودید و در هنرستان فنی حرفه ای رشته تاسیسات سرمایشی و گرمایشی رو گذرانده اید و یا کلا سنتون به هنرستان فنی حرفه ای نمیخوره در این مرحله باید با توجه به شرایطی که در ادامه خواهم گفت بگردید دنبال رشته فنی مورد علاقتون تا مدرک فنی حرفه ای رسمی اون رو هم دریافت کنید و کم کم وارد بازار کار بشید ، خب در ادامه صحبتها با من همراه باشید :

حالا باید وارد یکی از رشته های تعمیرات لوازم خانگی مثل مایکروفر ، لوازم گردنده ، تعمیرات پکیج و کولرگازی ، صوتی و تصویری و… بشید اما واقعا کدومش برای من بهتره ؟؟ ، آیا شما میتونید تعمیرات تمام این لوازم رو آموزش ببینید و کار کنید ؟ اگر فکر میکنید میشه باید بگم اگر میخواهید درآمدتون روز به روز بیشتر بشه و روی کارتون متمرکز باشید با فراگیری همه ی این علوم فنی با هم عمرا که نمیشه چنین کسب و کاری رو راه اندازی و اداره کنید .

حالا میخوام دلیلش رو هم با ذکر تجربه ای از خودم بگم خدمتتون .

پر درآمدترین رشته فنی حرفه ای

چرا نمیشه همه حرفه های فنی رو باهم فرا بگیریم و کار کنیم ؟

زمانی که من ابتدای راه بودم و تازه از هنرستان بیرون اومده بودم خدماتم رو بصورت های گوناگونی ارائه میکردم از جمله :

*تعمیرات پکیج و آبگرمکن

*تعمیرات کولرهای آبی و گازی

*تعمیرات انواع لوازم خانگی و آشپزخانه

*تعمیرات پمپهای آب ساختمانی

*لوله کشی و و و و و دور خودم رو با کلی کار پر کرده بودم و این کارم باعث شد فعالیت من بشدت کاهش پیدا کنه درحالی که کل تایمم رو حتی یک روز 7 صبح رفتم سرکار و 9 صبح فرداش برگشتم خونه !

فعالیت من برای این کاهش پیدا کرده بود ، چونکه بجای یک لیزر روی کل کار های تاسیساتی یه لامپ شده بودم ، تجربیاتی که توی کار پکیج بدست میاوردم بخاطر مشغله بالایی که برای خودم درست کرده بودم گاهی اوقات اونهارو با تجربیات فنی دستگاه دیگری اشتباه میگرفتم یا حتی از یادم میرفت ، چون متمرکز نبودم روی یک سیستم و زمانی که متمرکز نباشی روی یک کار نمیتونی مشتریت رو اونجور که باید و شاید راضی کنید چونکه گاهی اوقات بین خدماتت فراموش میکنی برای مشتریت چه کاری رو باید انجام بدی تا دستگاهش دیرتر خراب بشه یا مثلا فلوسوییچ خرابه ولی وقتی تمرکز داشته باشی روی کارت ، از روی کارکرد دستگاه متوجه میشی فن هم کثیف و سنگین شده و فن دستگاه رو هم سرویس میکنی تا مشتریت بزودی مجدد باهات تماس نگیره و فکر نکنه ایراد از کار تو بوده ، شاید الان که این مقاله رو میخونید فکر کنید ایرادهای خاصی نیست اما زمانی که نارضایتی های مشتریانتون توی حرفه هایی که مشغول هستید زیاد بشه و مدام با شما تماس بگیرند و پیششون هم بدقول بشید ، اون زمان اعتماد بنفستون به شدنت پایین میاد و همینطور کارهای بیشتری رو خراب میکنید تا جایی که مثل من فکر میکنید به درد اینکار نمیخورید ! بااینکه فقط کافیه روی یک کار تمرکز کنید.

پس یک رشته رو انتخاب کنید و ادامه بدید.

اساس انتخاب بهترین رشته فنی حرفه ای

باید اول ببینید که علاقه ی شما بیشتر روی چه مبحثی است بیشتر چه دستگاه هایی رو دوست دارید تعمیر کنید و با توجه به علاقتون مواردی که در زیر گفته شده رو هم در نظر بگیرید .


موقعیت جغرافیایی شهری که میخواهید کسب و کار رو بنا کنید به چه صورته ؟

مثلا خدمات تعمیرات پکیج رو ببرید جنوب کشور! خب نمیگم اونجا کلا سیستمهای گرمایشی کاربرد نداره چرا داره اما چون روی دمای بالا قرار نمیگیره و ممکن هست زودتر از سایر شهرها خاموش کنن و دیرتر از سایر شهرها هم سیستم گرمایششون رو روشن کنن ، دستگاه های گرمایشی دیرتر از دستگاههای سایر شهرها خراب میشن و چون خرابی کمتره نتیجتا مشتری هم کمتره در خصوص تعمیرات این نوع دستگاه ها و توی این شهر شما سراغ تعمیرات دستگاه های برودتی یا سردکننده برید بهتره .


موضوع بعدی این هست که باید ببینید آیا تعمیراتی که شما انجام میدید چیزی هست که در بالای نیازهای هرم مزلوی انسان قرار داشته باشه .

بهترین رشته فنی حرفه ای

تصویری که در بالا میبینید هرم نیازهای مازلوی انسان هست که در بخش ابتدایی یا اول این هرم شما نیازهای اولیه یا فیزیولوژیکی انسانرو میبینید !

طبق این نیاز ، نیاز به گرمایش جزئی از نیاز اولیه ی انسان حساب میشه چون این نیاز یک نیاز رفاهی و فیزیولوژیک هست ، اما مثلا نیاز به تلویزیون یک نیاز اولیه حساب نمیشه و ممکنه مشتری تعمیر تلوزیون رو نسبت به تعمیر لوازم گرمایشیش مقدم نشماره مگر اینکه تلوزیون جزئی از اعتیاد اون فرد باشه و برای اون نفر یک نیاز اساسی حساب بشه .

پس نیازهای اساسی انسانهارو نیز در علاقه ی خود دخیل کنید.

بهترین رشته فنی حرفه ای

چطور اطلاعات بدست بیارم

حالا که با توجه به موارد گفته شده یک رشته رو انتخاب کنید و برید فنی حرفه ای و اون رو ثبت نام کنید و در کلاسهاش شرکت کنید و حین شرکت در کلاسها همزمان پیجها ، کانالها و گروه های تلگرام ، یوتیوب ، آپارات و هر شبکه ای که میتونید داخلش محتوای یونیک و کاربردی پیدا کنید رو دنبال کنید مثل پیج من و سایر دوستان و محتواهای اونهارو حین کار آموزش ببینید و انجام بدید و از همه مهمتر حتما نت برداری کنید و خودتون رو هرروز ارتقا بدید ، نت برداری غوغا میکنه ، خود من هر چیزی رو نت برداری میکنم ، این رو بدونید که چیزی که داخل گوگل و در اینترنت و کتابها پیدا میشه رو نیاز نیست بخاطرش فضای ذهنتون رو اشغال کنید چون اگر ننویسید مطالب رو ذهن مدام میخواد توی خودش نگه داره و این باعث درگیر شدن مغز شده و وقتی فراموش کنید حس خوبی بهتون نمیده ، پس نت برداری کنید بهترین کار نوشتن هست شاید پیج من و فیلمهام روزی پاک شد ! ولی اطلاعاتی که نت برداری کرده اید هیچوقت پاک نخواهد شد ، این مهمترین قسمت ماجرا هست .

یسری هستن که میگن خب ما وقت نداریم ؟ خب عزیزم اگر وقت ندارید اون مطالب رو بدید کسی که سرش خلوته ویس کنه و برای شما بفرسته روزی ده صفحه از یه کتاب یا مقاله یا اگرم ویدیو آموزشی هست ، خب خیلی ساده بذارید پخش بشه و با هنزفری گوش کنید البته اونهایی رو میگم گوش کنید که خیلی نیازی به دیدن نداشته باشه مثل همین محتوایی که من دارم مینویسم الان ، بطورکلی از هر شرایطی که دم دستتون هست استفاده کنید .

راه های کسب درآمد از شغل تعمیرات

راه های زیادی برای کسب درآمد از شغل شریف تعمیرات هست که به تفسیر در زیر گفته شده :

*آموزش

*تعمیرات

*مشاوره تعمیرات

*ثبت شرکت و فرستادن تعمیرکار خانه مشتری و دریافت کمیسیون

و کلی راه های دیگر که خیلی ها انجام خدمات رو ترجیح میدن و در مقابل انجام خدمت هزینه دریافت میکنن .

بعد از اتمام دوره کجا کار کنم ؟

بعد اینکه تمام مراحل قبل رو گذراندید و خواستید در حوزه خدمات فعالیت کنید لازمه ابتدا پیش کسی بقول معروف شاگردی کنید.

برای شاگردی کردن میتونید به تمام افرادی که آگهی گذاشتن داخل دیوار تماس بگیرید و شرایط رو بگید داخل گروه های فنی تلگرام و کامنتها و دایرکت پیج های فنی ، داخل گوگل و… بشخصه خود من صفحه ای دارم بعنوان جذب شاگرد فنی که دوستان علاقه مند در این صفحه اطلاعات خودشون رو میفرستند و از بین اونها فرد واجد شرایط تر انتخاب میشه و کنار بنده به کارآموزی ادامه میده .

و دوستان و همکاران زیادی هستند که با این شرایط کار میکنن و شاگرد فنی جذب میکنن ، و شما با شاگردی کردن ترستون از خونه مشتری رفتن میریزه ، قطعات و ابزار ضروری که باید همیشه همراهتون باشه رو میشناسید و تهیه میکنید ، و آماده میشید برای رفتن به خانه مشتری بصورت تنها .

پر درآمدترین رشته فنی حرفه ای

کار از کجا باید بگیریم ؟

لازمه بگم در ابتدای کار خواهشا درگیر مغازه و این داستانها نشید خیلی ها که من میشناسم از جمله خودم هنوز مغازه نداریم و داریم از قدرت اینترنت و سوشیال مدیا برای جذب مشتری استفاده میکنیم ، همین الان شما ویدیوها و محتواهای من رو داخل اکثر پلتفرم ها میتونید ببینید و از بین این سوشیال ها کلی مشتری ام داشتم و دارم چندتا مثال بزنم :

*سایتهایی مثل دیوار و شیپور

*سایتهای خدمات آنلاین که خیلی ام زیاد هستن

*اینستاگرام

*آپارات و یوتیوب

*وبسایت و وبلاگ شخصی روی پلتفرمهای رایگان

*دادن جایزه در مقابل استفاده از خدمات شما برای مثال من در ابتدای کار به مشتریانم یک محافظ برق رایگان پکیجی نیز میدادم و بخاطر اون محافظ هم که شده بود من رو معرفی میکرد و همه ازاین جایزه استفاده میکردن ولی یادتون باشه درازای محافظ برق هزینه ام رو بالا نمیبردم .

و کلی راه های دیگه هست برای جذب مشتری ، اما فراموش نکنید انقدر خدماتتون باید خوب و عالی باشه که مشتری شمارو بصورت ویروسی معرفی کنه و بصورت مرکب مشتریانتون زیاد بشن .

امیدواریم از مطالب گفته شده نهایت لذت رو برده باشید🙂
برای آموزشهای بیشتر و با خبر شدن از تکنیکهای جدید تعمیرات بردالکترونیکی و پکیج عضو پیج اینستاگراممن بشید و برای استفاده از خدمات ما اینجا کلیک کنید

برای دسترسی سریعتر به آموزشهای تخصصی و باخبرشدن از دوره های آموزشی ما عضو شبکه های اجتماعی ما شوید
دوره ها و ویدئوهای رایگان رو در یوتیوب من ببین پیج اینستاگرام من رو دنبال کن و در جریان استوری های آموزشیم باش کانال اپارات من
مهندس نیما ارجمندفرد اینستاگرام من
عاشق اینم که هرچیزی رو تعمیر کنم و بتونم مشکلی رو حل کنم تحصیل کرده در رشته مهندسی مکانیک سیالات هستم و مدارک و رزومه های متعددی در شاخه فنی و حرفه ای دارم و روز به روز برای یادگیری و کمک بیشتر تلاش میکنم و این تلاشم ادامه داره ...
سوالی دارید؟ بپرسید پاسخ خواهیم داد...

یک نظر

نکته: بعد از کلیک روی دکمه فرستادن دیدگاه صبور باشید دیدگاه شما در صف بررسی ناظر میباشد و بزودی در سایت نمایش داده میشود

سوالی دارید؟ بپرسید پاسخ خواهیم داد...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیرات فوق تخصصی انواع برد پکیج و کولرگازی ( تماس بگیرید )